Хотели
Оферти
Круизи
Билети
Популярни дестинации

Китай

Китай - Векове и столици II
10 дни / 8 нощувки
от 2259 €
Транспорт: Самолет

Маршрут:
София - Франкфурт - Пекин - Сиан - Лоян - Лунмън - Шаолин - Джънджоу - Суджоу - Шанхай - Виена - София

Дати:


ПРОГРАМА

04.09.2024 1 ден София → Франкфурт
В 12:00 ч. полет от София. Кацане във Франкфурт в 13:30 ч. В 15:25 полет от Франкфурт.

05.09.2024 2 ден → Франкфурт. → Пекин (вечеря)
Кацане в Пекин в 08:30. Пекин е столица на страната повече от 800 години, откакто монголците го избират за база на китайската част от своята империя. Трансфер и настаняване в хотела. Вечеря - патица по пекински, и разходка по главната търговска улица Ванфудзин. Нощувка.

06.09.2024 3 ден Пекин (закуска, обяд)
Закуска. Екскурзия до Великата китайска стена (ЮНЕСКО) – най-голямото изкуствено съоръжение на Земята, което се простира на 6500 км. от пустинята Гоби до Източнокитайско море. Спираме за снимки пред Олимпийския комплекс „Птичето гнездо”, и „Водният куб“, построени по случай Олимпийските игри през 2008 г. Посещение на фабрика за клоасонени изделия.бяд. Псещение на Летния дворец Ихъюан (ЮНЕСКО) – най-големият дворцово-парков ансамбъл в Китай, бивша резиденция на императорското семейство. Комплексът е разположен върху площ от 290 хектара, 3/4 от които са вода. Това е най-великолепният парк с изкуствени пейзажи. Тук е „Дългият коридор“, представляващ богато орнаментирана алея с покрив, известен като най-дългата покрита улица в света.
  • По желание посещение на спектакъла „Легендата Конгфу“. Връщане в хотела. Нощувка.

07.09.2024 4 ден Пекин – Сиан (закуска, обяд)
Закуска. Разглеждане отвън на новия Национален театър, площад Тянанмън – най-големият в света, Забранения град и Зимния императорски дворец Гугун (ЮНЕСКО) – резиденция на 24 императори в период от 490 год. от династиите Мин и Цин, като последният император Пуй живее тук до 1924 г., а през 1925 г. комплексът е превърнат в музей. Разположен е на площ от 72 хектара и съдържа 9999 зали, съставляващи един от най-големите дворци в света. Проектиран е според принципите на фън шуей така, че да символизира хармонията във Вселената, величието на китайската империя и да бъде достоен дом на Сина на небето. Обяд. Посещение на Храма на небето Тиентан (ЮНЕСКО) – една от най-големите храмови постройки в Китай. Оттук минските и цинските императори като върховни жреци отправяли молитви към небето за добра реколта. Изображението на основната постройка – кръглият Олтар на небето, е визитната картичка на Пекин. Посещение на магазин за перли. Трансфер до гарата. Отпътуване с влака стрела за Сиан, известен като люлка на китайската цивилизация, най-големият и величествен град в древността с 3000 год. история, столица на 13 императорски династии, днес столица на провинция „Шаанси“. Посрещане, трансфер и настаняване в хотела. Нощувка.

08.09.2024 5 ден Сиан (закуска, обяд)
Закуска. Разглеждане на пагодата „Голямата дива гъска” Та Йен – символ на града, шедьовър на будистката архитектура, построена през 652 г. по желанието на прочутия тански монах Сюан Дзан, за да приюти сутрите на будизма и картините, донесени от него от Индия. Посещение на фабрика за дубликати на теракотени войници. Обяд. Посещение на Музея с теракотената армия (ЮНЕСКО). Досега са разкопани над 8000 фигури в естествен ръст на войни: генерали, офицери, пехотинци, стрелци, коне и каляски – истинско произведение на изкуството отпреди 2200 години. Построена е по заповед на император Цин Шъхуан, за да го охранява в задгробния му живот, в който той искал да притежава същата власт и военна сила, които имал приживе. Той е първият китайски император, обединил княжествата в империя (управлявал e между 246‒210 г. пр.Хр.). Най-удивителен е фактът, че за да избегне човешки жертвоприношения, император Цин за първи първи път замества живи хора – войници и императорски служители, с теракотени фигури. Дотогава владетелите винаги са погребвали живи хора заедно с починалия владетел. Лицата на всичките фигури са различни, изработването им е отнело около 40 години, върху всяка има печат с името на човека, който я е произвел, а в изграждането ѝ са участвали повече от 720 000 строители.
  • По желание посещение на „Танг шоу“ ‒ пищен спектакъл с костюми, музика и танци от времето на династията Танг. Нощувка.

09.09.2024 6 ден Сиан – Лоян – Шаолин – Джънджоу (закуска, вечеря)
Закуска. В 09:35 отпътуване с влака стрела за Лоян, пристигане в 11:07. Лоян е друг древен град, столица на 70 императори от 10 китайски династии, днес известен с Фестивала на божура. Разглеждане на пещерите Лунмън (ЮНЕСКО) – уникален пещерен град, запазил изкуството на монасите отпреди 13 века с повече от 100 000 изображения на Буда, неговите ученици, феи, танцьорки, музиканти и огромната фигура на Буда край река И. Посещение на манастира Шаолин. Манастирът е разположен в свещената за даосите планина Суншан. Основан като будистки храм през 495 г. от индийския монах Да Мо (Бодидхарма), днес той е обитаван от около 60 монаси, подбрани чрез специални тестове за морал, духовно ниво, издръжливост, владеене на бойни изкуства и др. Наблюдаване на демонстрация на бойни изкуства на ученици от школата по Конгфу. Посещение на гората на пагодите – стотици каменни пагоди, построени в чест на монасите от Шаолин. Трансфер до Джънджоу. Настаняване в хотела. Вечеря. Нощувка.

10.09.2024 7 ден Джънджоу – Суджоу (закуска, вечеря)
Закуска. В 09:02 отпътуване с влака стрела за Суджоу, пристигане в 13:42. Суджоу е един от най-старите градове в Китай, на повече от 2500 год., и със сигурност един от най-красивите. Древна китайска поговорка гласи: „на небето има рай, а на земята Суджоу и Ханджоу”. Наричат Суджоу „Венеция на Изтока“, „градът на градините“ и „световна столица на коприната“. Разположен на бреговете на речни ръкави и канали, в средата на делтата на река Ян Дзъ, 42% от територията му е заета от вода. Суджоу е известен с прекрасните архитектурно-паркови ансамбли в стила на южнокитайската архитектура, наречена „класическа“, както и с най-съвършените техники за бродерия и най-висококачествената коприна. Настаняване в хотела. Свободно време за разходка из очарователните улички на Суджоу. Вечеря. Нощна обиколка на новия град на Суджоу, разположен около езерото Джинджи, уникално съчетал модерната архитектура с класическата южнокитайска паркова архитектура. Разходка по брега на езерото. Нощувка.

11.09.2024 8 ден Суджоу – Шанхай (закуска, вечеря)
Закуска. Разглеждане на Градината на майстора на мрежи (ЮНЕСКО) – най-малката, но най-красивата градина в Суджоу, създадена преди повече от 800 год. по време на династията Сонг. Нейната история разказва за един чиновник, който излязъл в пенсия и понеже не обичал да пътува, решил да вкара природата в двора на дома си. В четирите посоки на този двор той посадил растения, които са характерни за всеки сезон от годината. Разходка с лодка по Великия китайски канал (ЮНЕСКО) – най-големият изкуствен воден път в света, съединил през VI век южните райони, които произвеждали ориз и коприна със Северен Китай. Най-старата част на канала е от V век пр.Хр., но различните участъци от него били съединени през VI век по време на династията Суй (581-618). Между 1271 и 1633 различни династии достроявали канала, като променили посоката му, за да снабдява с вода столицата Пекин. Общата дължина на канала е 1776 км. и се простира от Ханджоу до Пекин. Посещение на фабрика №1 и музея на коприната – запознаване с историята на коприната, традиция отпреди 5000 год. и монопол на китайците в древността, най-скъпо ценената стока, играла ролята и на парична единица. Отпътуване за Шанхай. Наричат Шанхай „Париж на Изтока”, „китайският Чикаго”, дом на най-великата архитектура, най-оживената култура, най-изисканите ресторанти, най-добрите магазини и най-силния бизнес, деловата столица на Китай. Посещение на храма на Нефритения Буда – най-големият действащ будистки храм на града, построен през 1882 г., известен с двете нефритени статуи на Седящия и Полегналия Буда. Настаняване в хотела. Вечеря.
  • По желание разходка с корабче по река Хуанпу, която ще Ви представи пълния блясък на двата бряга на Шанхай. Нощувка.

12.09.2024 9 ден Шанхай (закуска, вечеря)
Закуска. Разглеждане на Шанхай: разходка по крайбрежния булевард с историческите сгради от 19-20 век, където в миналото са били разположени английски, френски, немски, белгийски, руски и японски банки и търговски компании. Обиколка на модерен Шанхай – свободната икономическа зона Пудун – новият Хонконг, известен и като „главата на китайския дракон”, моста Нан Пу, подземния тунел под река Хуан Пу, *По желание, посещение на Шанхайския Световен Финансов Център – от наблюдателната площадка на 101-ия етаж (474 м) се разкрива красив изглед към целия град. Свободно време в Чайнатаун ― старинният квартал с китни 3-4 етажни къщички и най-големия пазар, където се продава всичко на достъпни цени. След това ще се разходим по улица Нандзин, наричана “Първата улица на Китай” ― пешеходна зона с много магазини, бутици и ресторанти. Вечеря.

13.09.2024 10 ден Шанхай → София (закуска)
Закуска. Полет за Виена в 09:30. 15:55 кацане във Виена. 21:25 полет за София. 23:55 пристигане в София.

Допълнителна информация

Жена за комбинация!
Хотели по програмата или подобни:
брой нощувки населено място хотел
Пекин The Great Wall Hotel 4*
Сиан Titan Times Hotel 4*
Джънджоу Xinhua Jianguo Hotel 4*
Суджоу Garden Hotel 4*
Шанхай Ocean Hotel 5*
Резервирай
назад